buy hypertropin
12.
12.2017

Evropa rozjíždí betu Souboje

   Autor: Kr.Pa.   Rubriky: Aktuality, Progaming a akce

Buďte mezi prvními, kdo si vyzkouší nový soutěžní týmový režim. Navíc potřebujeme znát váš názor!

Dne 12. prosince se v klientovi zpřístupní možnost vytváření týmů (mrkněte na novou záložku Soutěžní hraní!) pro otestování nového soutěžního režimu LoL Souboj, jenž je určen pro předem sestavené celky. Tuto technickou betu spustíme v Evropě během několika dní a potřebujeme vaši zpětnou vazbu.

Zde je časový rozpis:

DEN 1. DEN 2. DEN 3.
Datum Pátek 15. prosince 2017 Sobota 16. prosince 2017 Neděle 17. prosince 2017
Potvrzení účasti 19:00 SEČ 19:00 SEČ 19:00 SEČ
Začátek zápasů 19:30 SEČ 19:30 SEČ 19:30 SEČ

 

Chcete-li se dozvědět víc o tom, jak Souboj funguje a na jakých základech vlastně stojí, vše najdete v článku na Nexusu. Ty nejdůležitější věci ohledně beta testu ovšem uvádíme přímo zde a v níže uvedených nejčastějších dotazech k tomu, jak turnaj Souboj vlastně funguje.

Uvidíme se ve Žlebu!


Důležité informace

 1. Jedná se o technickou betu. Režim Souboj se ještě stále vyvíjí, ale rádi bychom získali vaši zpětnou vazbu už v této rané fázi. Beta testeři nám budou moci během hraní posílat svoje připomínky a následně vám dáme dotazník, ve kterém nám budete moci sdělit další podrobnosti.
 2. Připravili jsme speciální server na Discordu. Můžete nám jeho prostřednictvím poskytovat zpětnou vazbu, hlásit chyby nebo hledat týmy. Povídat si s námi můžete zde: https://discord.gg/league-clash-beta
 3. Každý den musíte 30 minut před zahájením zápasů potvrdit svou účast. Tento bod chceme zdůraznit, protože stačí, aby nedorazil jediný člen vašeho týmu, a nebudete moci hrát. Připravte se tedy k turnaji v dostatečném předstihu!
 4. V turnajích proti sobě stojí soupeři odpovídající úrovně. U každého týmu se bere v potaz úroveň dovedností všech hráčů, takže máte vždy šanci na výhru bez ohledu na to, ve které lize se nacházíte.
 5. Pokud vyhrajete oba páteční zápasy, postoupíte do sobotní části turnaje. Souboj je několikadenní turnaj – když budete vyhrávat, máte šanci získat v neděli ty nejlepší odměny ze všech.
 6. Prohra neznamená konec turnajového klání. Jestliže v pátek prohrajete (nebo se z nějakého důvodu nebudete moci zúčastnit), máte možnost se v sobotu NEBO i v neděli nechat zapsat do zbrusu nového zápasového rozpisu.
 7. Každý den má samostatnou turnajovou sekci pro poražené z prvního zápasu. Dobrá, svoje první utkání jste prohráli. Ale nevěšte hlavu – stále můžete bojovat o lepší ceny, i když jste nepostoupili do dalšího dne. Každý může odehrát dva zápasy, ať už dopadnou jakkoliv!
 8. Testujeme nový systém žetonů. K účasti v turnaji budete potřebovat alespoň jeden, ale více žetonů = lepší ceny. Navíc je můžete složit i za své přátele! Podrobnější informace o tom, proč žetony používáme, najdete v článku na Nexusu, o principu žetonů a cen si můžete počíst v níže uvedených odpovědích na nejčastější dotazy. Turnajové žetony lze získat těmito způsoby:
  1. Vítězstvím ve 2 zápasech v hodnocené flexibilní frontě (bude se jednat o misi, kterou najdete na příslušné záložce)
  2. Zakoupením za 1950 ME (zlevněná cena po dobu beta testu)
  3. Zakoupením za 275 RP

 

Požadavky pro vstup

Co musím splňovat, když se chci zúčastnit turnaje Souboj?

 • Musíte být alespoň na 30. úrovni
 • Musíte dokončit rozřazovací zápasy alespoň v jedné z hodnocených front
 • Musíte mít alespoň 2. úroveň poct

 

Harmonogram a struktura

Registrace pro hráče z EU a TR začnou 12. prosince 2017. Týmy se mohou skládat až do začátku zahájení zápasů v daném dni.

DEN 1. DEN 2. DEN 3.
Datum Pátek 15. prosince 2017 Sobota 16. prosince 2017 Neděle 17. prosince 2017
Potvrzení účasti 19:00 SEČ 19:00 SEČ 19:00 SEČ
Začátek zápasů 19:30 SEČ 19:30 SEČ 19:30 SEČ

Kdy se musím ke každému turnaji dostavit?

Všichni členové týmu se musí dostavit během 30minutové fáze pro potvrzení účasti před zahájením prvního zápasu. Pokud ve vašem celku nebude dostatek potvrzených hráčů před výše uvedeným termínem, vrátí se vám zpět vložené žetony a budete z rozpisu odebráni. Tak nezapomeňte potvrdit svou účast v dostatečném předstihu!

Jak vypadá struktura turnaje Souboj?

Turnaj Souboj je série fází s jednoduchou eliminací, klenoucí se přes tři dny.

Budete bojovat proti týmům, které mají obdobnou úroveň dovedností jako ten váš. Pokud vyhrajete, postoupíte do další, větší části turnaje, ve které se hraje o lepší ceny, a jestliže se vám podaří udržet si čistý štít, čeká vás závěrečná fáze, ve které celky bez jediné porážky obdrží ty nejlepší odměny.

Pro týmy, jež prohrají svůj první zápas daného dne, bude připravená sekce pro poražené, ve které budou moci bojovat o lepší ceny, do dalšího dne už ovšem nepostoupí.

Po vyřazení svého týmu obdržíte získanou odměnu a vypadnete z hlavního turnaje, následujícího dne se do něj však můžete vrátit a hrát ve vedlejším rozpisu, který má své vlastní odměny. Do tohoto sekundárního turnaje mohou nastoupit i celky, jež se předchozího dne vůbec nezúčastnily.

Poznámka: Ve vzácných případech, kdy se turnaje zúčastní lichý počet týmů, můžete obdržet bezplatný automatický postup do dalšího kola. V takovém případě nemusíte nic dělat, jen si užijte svou výhru zdarma!

Proč tři dny?

Souboj se snaží stát někde mezi velkolepým turnajem, který se koná jen po omezenou dobu, a pravidelnou dlouhodobou soutěží. Tři dny vám dávají možnost zúčastnit se, když máte zrovna čas, a zároveň to je dost na to, abyste si hru náležitě užili.

Musím hrát všechny tři dny?

Ne. Týmy se mohou zúčastnit jednoho, dvou nebo všech tří dní turnaje. Chcete-li ovšem získat nejlepší dostupné odměny, musíte bojovat ve všech třech dnech a vyhrát celou závěrečnou fázi pro 16 týmů (dohromady šest až devět zápasů).

Poznámka: Jakmile váš tým poprvé potvrdí svou účast, budete muset hrát i v následujících dnech ve stejné sestavě – měnit hráče už nebude možné (s výjimkou nahlášených náhradníků). A pokud se některý z těchto členů nedostaví, bude tým automaticky vyřazen.


Vytváření týmu

Mohu během víkendu přejít do jiného týmu?

Jakmile jednou potvrdíte svou účast v některém z týmů, budete moci hrát celý víkend jen za něj, bez ohledu na případné výhry nebo porážky. V nouzových případech budete moci nahradit jiného hráče, ovšem jen pokud jste na stejné úrovni nebo níže.

Jak funguje nahrazování?

Když potvrzujete účast svého týmu k prvnímu zápasu dané turnajové fáze, říkáte tím také, v jaké sestavě budete bojovat. Pokud by se ovšem některý z hráčů nemohl zúčastnit následující fáze, můžete jej nahradit.

Nahradit lze vždy jen jednoho člena týmu a jen jednou za turnajovou fázi, zvolený náhradník pak musí odehrát všechny zápasy dané části. Také musí mít stejnou (nebo nižší) úroveň dovedností než váš tým.

Jak si zpřístupním chroma skiny týmového loga?

Čím víc lidí z vašeho týmu bude vlastnit stejné logo, tím víc chroma skinů pro něj budete mít jako kapitán na výběr. V rámci beta testu nebude tento prvek ještě plně fungovat, ale chtěli jsme vám v rychlosti nastínit, co můžete očekávat, a všechna loga získaná během víkendu vám zůstanou.


 

Odměny

Jak získám odměny?

Každý účastník obdrží kapsli ze Souboje – ať už vyhraje, nebo prohraje. Tyto odměny jsou individuální, takže vaši spolubojovníci mohou v těch svých najít něco jiného než vy. Kvalita kapslí se odvíjí od výkonu vašeho týmu a jejich počet odpovídá vloženým žetonům. V každé kapsli zaručeně najdete:

 • Zrychlení Zk na 3 výhry
 • Nové týmové logo Souboje
 • Běžnou kořist (úlomky šampionů, úlomky skinů šampionů, úlomky skinů totemů), jejíž kvalita se zvyšuje podle toho, jak daleko se v turnaji probojujete

Tyto odměny se násobí v závislosti na počtu vložených žetonů.

Za každou výhru dostanete 200 vítězných bodů (VB) a na vyšších úrovních navíc také bonusové VB za první vyhraný zápas. Po dokončení každé turnajové fáze obdržíte odměny v závislosti na tom, kolik VB jste za víkend už nasbírali.

Všechny VB získané během beta testu vám po skončení turnaje opět smažeme.

Kdy dostanu své odměny?

Pokud v dané turnajové fázi prohrajete, obdržíte kapsli a případné další odměny okamžitě. Jestliže zvítězíte, vaše kapsle se vylepší a přenese se do dalšího dne. V případě, že váš tým neutrpí ani jednu porážku a vyhraje celý turnaj, bude vaše na maximum zdokonalená kapsle obsahovat ty nejhodnotnější ceny.

Podařilo se mi vyhrát fázi turnaje! Co dostanu?

Během bety Souboje, která poběží tento víkend, obdrží všichni vítězové fází pro 4, 8 nebo 16 týmů exkluzivní ikonu vyvolávače.

  

Jakým způsobem ovlivňují žetony získané odměny?

Množství použitých žetonů přímo zvyšuje počet získaných kapslí, a to bez ohledu na to, jak se vám v turnaji povede.

Ve stručnosti: Čím víc žetonů vložíte, tím víc kapslí dostanete, a čím víc zápasů vyhrajete, tím lepší odměny na vás budou v kapslích čekat. Odměny jsou individuální, takže se odvíjejí od toho, kolik žetonů investujete vy, ne váš tým jako celek.

Kolik žetonů mohu získat?

Za vítězství ve dvou zápasech v hodnocené flexibilní frontě obdržíte jeden žeton pro Souboj, ale pokud chcete vsadit na svou výhru víc, můžete si koupit další za modrou esenci nebo RP.

V průběhu beta verze si budete moci v obchodě pořídit Krabici žetonů. Ke vstupu do turnaje vám bude stačit jeden žeton, koupit si jich ovšem můžete až pět denně. Do každého turnaje můžete investovat až pět žetonů.


Úrovně dovedností

Jak vypadají úrovně dovedností? Co rozhodne o tom, kam mě systém umístí?

ÚROVEŇ IV < ÚROVEŇ III < ÚROVEŇ II < ÚROVEŇ I

Jelikož Souboj umožňuje hráčům vytvářet týmy ve větším rozptylu úrovní než v hodnocených zápasech, funguje zde vyhledávání odpovídajících protivníků trochu odlišně:

Každý hráč má vlastní skryté MMR pro Souboj, jehož hodnota se odvíjí od umístění v hodnoceném režimu, a to je ještě okořeněno naší tajnou přísadou. Na základě tohoto MMR pak jsou týmy rozděleny do jednotlivých úrovní a ve vaší části turnaje se budou nacházet pouze týmy z téže úrovně.

Mohu do svého týmu přizvat, koho budu chtít?

Ano, daný hráč jen musí splňovat výše uvedené podmínky! A mějte na paměti, že čím budou rozdíly mezi jednotlivými hráči větší, tím výraznější kompenzaci bude muset automatické sestavování započítávat (to znamená, že méně zkušení hráči před sebou budou mít velkou výzvu).

Proč se moje úroveň změnila, zatímco členové mého týmu potvrzovali svou účast?

Jak se do týmu přihlašují noví členové, upravuje Souboj úroveň týmu tak, aby celek nastoupil do té části turnaje, která je pro něj nejvhodnější.Zanech odpověď.

Musíš se příhlásit pro vložení komentáře.