buy hypertropin
26.
11.2019

Průvodce Apheliovou sadou

   Autor: Kr.Pa.   Rubriky: Aktuality, Hlavni, Patche, Sampioni a Zmeny

Pět zbraní, Q a R. Ten nejsložitější šampion v League of Legends.

Většinu šampionů lze shrnout relativně rychle, ale Aphelios není většina šampionů. Naučit se zacházet se Zbraní věrných si žádá kázeň, soustředění a bystrou mysl, takže tento průvodce považujte za svou první zkoušku víry na cestě ke zvládnutí šampiona s jedním z těch nejvyšších stropů dovedností ve hře. (Ale vážně, na téhle stránce je spousta informací, které je třeba zpracovat. Možná si ji přečtěte hned několikrát.)

Začneme celkovou strukturou Apheliovy sady a pak se podíváme na to, co každá z jeho zbraní dělá.

 

Jak sada funguje

Pistole, základní útoky a munice

Aphelios střídá pět zbraní, z nichž každá má vlastní základní útok. Útočí svou hlavní zbraní, ale vždycky má i sekundární zbraň, na kterou se může přepnout pomocí W.

Aphelios si nikdy nemůže vybrat, které dvě zbraně bude mít. Každá jeho zbraň má 50 nábojů („měsíční světlo“), a když zbrani munice dojde, použije další v řadě. Prázdné zbraně se vrátí na konec fronty, aby se přebily.

Jelikož může Aphelios střídat mezi hlavní a sekundární zbraní, pořadí zbraní se během hry mění podle toho, kterou zbraň budete používat jako první.

Schopnosti

Aphelios má jen tři tlačítka: Q, W a R. W střídá mezi hlavní a sekundární zbraní, takže má dvě skutečné schopnosti. Svým způsobem.

Každá z Apheliových pěti zbraní má vlastní schopnost Q, když ji použijete jako hlavní zbraň. Každé Q aplikuje bonusové útoky a efekty podle jeho sekundární zbraně. Všech pět Q stojí manu a munici a každá má vlastní přebíjecí dobu (můžete seslat Q, prohodit zbraně a okamžitě použít jiné Q). Aphelios se Q automaticky naučí na 2. úrovni a během zápasu se bude postupně zesilovat. K tomu, co Q u každé zbraně dělá, se dostaneme níže.

Apheliova ultimátka Měsíční hlídka vyšle kupředu měsíční bombu, která vybouchne u prvního zasaženého nepřítele, načež poškodí okolní nepřátele. Pak Aphelios naváže posílenými základními útoky ze své hlavní zbraně proti všem nepřátelům, které výbuch zasáhl. R se automaticky naučí na 6. úrovni a automaticky si u něj zvýší stupeň na 11. a 16. úrovni.

Postup na vyšší úrovně

Jelikož se Aphelios učí své Q a R automaticky, nedává svoje body za 18 úrovní do schopností, ale do atributů:

  • Útočné poškození
  • Rychlost útoků
  • Bonus k průraznosti brněním

Calibrum – puška

Calibrum

Calibrum je zbraň pro napadání z dálky / obtěžování. Její základní útoky mají vyšší dosah.

Když schopnosti způsobí poškození s Calibrem, zasažené nepřátele označí. Aphelios může na označené nepřátele kliknout pravým tlačítkem kdekoliv na mapě a navázat základním útokem své sekundární zbraně (či jinou zbraní než Calibrum v případě, kdy si před výstřelem změní Calibrum na sekundární zbraň). Tento útok odpálí další značky v okolí a způsobí bonusové poškození označeným cílům.

Q – Calibrum: Měsíční střela

Vypálí dalekonosnou střelu, která poškodí první zasaženou jednotku a označí ji.

Efekt Měsíční hlídky s Calibrem

Následné útoky po Měsíční hlídce označí všechny zasažené nepřátele. Tyto značky při spotřebování způsobí vyšší poškození.

Severum – srpovitá pistole

Severum

Severum je zbraň pro léčení, která Apheliovi doplní zdraví ve výši části způsobeného poškození. Nadbytek léčení Severum převede na malý štít.

Q – Severum: Nápor

Získáte rychlost pohybu a budete rychle střílet z hlavní i sekundární zbraně proti nejbližšímu nepříteli, přičemž přednost mají šampioni. Výstřely Náporu se chovají jako základní útoky, ale působí snížené poškození.

Efekt Měsíční hlídky se Severem

Měsíční hlídka poskytuje Apheliovi plošné léčení.

Gravitum – dělo

Gravitum

Gravitum je podpůrná zbraň, která nepřátele zpomalí (tento efekt postupně vyprchává).

Q – Gravitum: Zatmění

Poškodí a znehybní všechny nepřátele na mapě, kteří jsou ovlivněni zpomalením z Gravita. Zatmění nepoužívá Apheliovu sekundární zbraň.

Efekt Měsíční hlídky s Gravitem

Následné útoky po Měsíční hlídce aplikují výrazně zvýšené zpomalení.

Infernum – plamenomet

Infernum

Infernum je zbraň s plošným účinkem a pro likvidaci vln. Působí zvýšené poškození základním útokem a schopnostmi a za zasaženými nepřáteli vytváří oblast poškození v kuželové výseči.

Q – Infernum: Příval soumraku

Vyšle ohnivou vlnu, která nepřátele poškodí. Pak svou sekundární zbraní provede základní útok vůči všem zasaženým nepřátelům.

Efekt Měsíční hlídky s Infernem

Následné útoky po Měsíční hlídce vytvoří kolem zasažených nepřátel oblast poškození ve tvaru kruhu, namísto kuželové výseče za nimi.

Crescendum – čakram

Crescendum

Crescendum je kontaktní zbraň, která se chová jako bumerang. Jakmile Aphelios provede základní útok s Crescendem, nemůže útočit, dokud se k němu nevrátí, ale jeho útok se po návratu resetuje. Rychlost útoků zvyšuje rychlost letu. Čím blíž je Aphelios k cíli, tím menší vzdálenost musí Crescendum urazit – a tím rychleji může Aphelios útočit.

Když schopnosti či jejich následné útoky způsobí poškození Crescendem, vytvoří za každého zasaženého nepřítele dočasné kopie zbraně, které zvyšují sílu základního útoku Crescenda.

Q – Crescendum: Stráž

Umísti věž, která vystřelí na nejbližší cíl z vaší sekundární zbraně.

Efekt Měsíční hlídky s Crescendem

Pokud Měsíční hlídka zasáhne méně než tři nepřátele, jeho následné útoky pořád zvýší poškození základními útoky Crescenda, jako by byli zasaženi alespoň tři nepřátelé.

Upravené rozhraní

Všechny tyto věci je těžké vstřebat a sledovat. Aphelios má jedinečné rozhraní, které vám s tím pomůže.

  1. Pasivní schopnost, vysvětlení Apheliových zbraní a zvyšování úrovně. Popisek je stejně dlouhý jako tento článek.
  2. Apheliova hlavní zbraň a zbývající munice.
  3. Q.
  4. Apheliova sekundární zbraň a zbývající munice. Pokud se její Q přebíjí, tato ikonka zobrazí i zbývající přebíjecí dobu.
  5. Příští zbraň, kterou získáte, jakmile jedné vaší zbrani dojde munice.
  6. R.

Navíc pokud má vaše hlavní zbraň 10 nábojů či méně, na pravé straně obrazovky se objeví ukazatel munice, abyste mohli zbývající výstřely sledovat.

Zbraň věrných

Ovládnout Apheliův arzenál z měsíčního kamene může být jedna z těch nejnáročnějších výzev v celém LoL. Jste na tento úkol dostatečně oddaní? Připravte se, Zbraň věrných přijde s aktualizací 9.24.Zanech odpověď.

Musíš se příhlásit pro vložení komentáře.