13.
10.2017

Zeptej se Riotu: Získávání poct a ELO

   Autor: Kr.Pa.   Rubriky: Aktuality, Hlavni, Novinky

Návrat Invaze, získání ztracených poct a jak se nezaseknout v hodnoceném žebříčku.

Ahoj Riote, zajímalo by mě, jak získat zpět své pocty. V tuto chvíli jsem o všechny pocty přišel, přestože se opravdu snažím udržet své chování na uzdě. Takže bych rád věděl, kolik poct musím získat, abych se dostal zpět na 1. úroveň.

Rádi slyšíme, když se hráči poučí! Úroveň v systému poct odráží konzistentnost vašeho sportovního chování – když se zachováte špatně, narušíte vzorec svého dobrého chování. Takže abyste dosáhli zpět na odměny za pocty, nepotřebujete získat konkrétní počet poct, ale spíše prokázat zlepšení a konzistentnost sportovního chování. Jestliže máte sklony k občasným výstřelkům v chování, pravděpodobně bude trvat déle, než si pocty opět odemknete. V takovém případě doporučuji zamyslet se nad svým chováním a pokusit se přijít na způsob, jak lépe komunikovat se svým týmem. Pokud budete nadále pozitivní a prokážete sportovního ducha, brzy bude vaše úroveň poct opět stoupat.

Simurgh, design, tým pro chování hráčů

Vrátí se někdy režim Hvězdné strážkyně: Invaze?

Vaše úžasná odezva na režim Invaze náš tým opravdu nadchla. Svět končí. Hráči propojeni poutem přátelství bojují bok po boku, aby vymýtili zlé nepřátelské emzáky.

Zatím nemáme přesné datum, ale Invaze se určitě připojí k frontě obměňovaných herních režimů a brzy (ehm, ehm) se vrátí.

Děkujeme všem, kdo si režim zahráli, a hlavně těm, kdo se s námi pak podělili o své dojmy a zpětnou vazbu.

Tento rok jsme hodně experimentovali s herními režimy a s Vyvolávačovým Žlebem – od mrazivé zimy ve Žlebu přes horečné šarvátky Honu Krvavého měsíce až po skoro děsivou sci-fi atmosféru v Temné hvězdě: Singularitě a boj s magickými příšerami v Invazi. Přestože je spousta věcí, které nám poslouží jako příklad „jak to nedělat“, všeobecně můžeme říct, že naše týmy byly opravdu nadšeny z možnosti umožnit vám výlet do alternativních dimenzí… a zdaleka nekončí!

Riot Aeon, vrchní producent, tým pro mapy a režimy

Co dělat, když jsem se zasekl v nižší Diamantové (hraji převážně Vayne)?

Je několik oblastí, na které se můžete zaměřit, abyste zlepšili své výkony!

Osobní výkon:

Prohlédněte si záznamy svých zápasů a hledejte, kde je potřeba se zlepšit. Kolik poskoků zabijete v každé vlně? V případě hraní za Vayne, jak dobře zvládáte poziční hru v lajně? Jak moc se necháte obtěžovat šampiony na dálku? Jak si vedete s výhledem na mapu (totem je kámoš)? Kupujete ovládací totem pokaždé, když jdete do obchodu, abyste si zajistili bezpečí v lajně? Zkuste se objektivně zamyslet nad tím, jak zvládáte hru v lajně, jaké jsou vaše silné stránky a slabiny. Během hry si pak dávejte pozor na chyby, které opakujete – třeba si na druhém monitoru otevřete dokument s poznámkami nebo si vyzdobte monitor lepicími papírky.

Výkon v tandemu:

Existují podpory, se kterými se vám hraje lépe a se kterými si naopak moc nesednete? Může se vám dařit s Nami, ale s Threshem už to nemusí být tak žhavé. (Ano, víme, že Thresh je vždycky dobrý. To byl jen příklad.) Přizpůsobit se výběru a stylu hry vaší podpory vám může pomoct vypilovat styl hry v lajně. A nezapomínejte, že se vždycky můžete ve výběru šampionů zeptat hráče podpory, jestli umí zahrát šampiona, se kterým se vám hraje nejlépe.

Výkon v týmu:

Co se týče výkonu v týmu, jak přistupujete k týmovým bojům a jak k nim přistupuje váš tým? Je pro sólovou frontu typické, aby Vayne sama čelila nebezpečí, zatímco zbytek týmu se snaží dostat za nepřátelskou první linii? Snaží se váš tým vytvořit obrannou linii, aby se Vayne mohla rozjet a spolehnout se na obrannou formaci, kterou ji spoluhráči poskytli? Je někdo vždycky na špatném místě nebo se vydá zničit věž bez výhledu na mapu? Snažte se podívat, jak se tým chová v důležitých momentech a jak hraje kolem klíčových úkolů. Možná zjistíte, že je vhodnější doba, kdy se vydat pokořit barona nebo draka, nebo že potřebujete obranný výhled na mapě.

Bonusový komentář: Jak zachovat klid

Je spousta věcí, které nás mohou rozhodit. Podpora, která neustále zabíjí poskoky nebo dá poslední ránu nepříteli, nepovedený skok přes zeď, když nepřítel s 10% šancí na kritický útok dává jeden kritický útok za druhým. Je důležité se soustředit na duševní odolnost. Série výher nebo proher, nutnost hrát proti svému šampionovi, nepřítel s 10 body zdraví… to vše nás může donutit zachovat se impulzivně a udělat riskantní krok, který se v tu chvíli zdá správný. Když prohraju dvě hry za sebou, dám si na pár minut pauzu, jdu si pro něco k jídlu nebo pití, potloukám se po Redditu. Už dřív jsem zjistil, že není dobré pokračovat v hraní, pokud mám za sebou sérii proher. Na univerzitě jsem měl pravidlo „nikdy nekonči prohrou“, což většinou došlo do bodu, kdy jsme se spolubydlícím hráli až do pěti ráno… Nauč se nenechat se vytočit a dostaneš se vysoko.

Morgageddon, specialista aktivit na živých serverechZanech odpověď.

Musíš se příhlásit pro vložení komentáře.