fahy hgh
18.
10.2013

Vývoj Listů a Wiki – nábor

   Autor: Kr.Pa.   Rubriky: Aktuality, Listy, Partneri

Chystám sérií 4 článku po 4 týdny, které shrnou vývoj Wiki a Listů, ukážeme si pár zajímavostí, rozjedeme nábor, podíváme se na statistiky a konec vyvrcholí vyhlášení dvou šťastlivců, kteří získají Baron Nashor přívěšek!

Aktuality-Listy

Jak jistě víte, pro solidní chod webu je potřeba několik odborně zdatných lidí, někdo se stará o obsah, další o desing a jiný člověk zas o spolupráce webu. A Listy League of Legends nejsou výjimkou. Já, Kr.Pa., jsem zatím Listy spravoval půl roku sám, práce to není snadná a ne vždy má člověk chuť a čas. Základ pro web byl dán i nějaký ten „marketing“. takže je na čase se podívat i po dalších lidech, kteří smýšlejí stejně: chtějí pozdvihnou League of Legends v naší kotlině, pracovat pro komunitu a tak si zviditelnit jméno a nebo jen  tvoří zajímavosti, ale nemají je kde prezentovat. Zde je tedy vaše příležitost:

Překladatel do češtiny

 • Je nutná znalost některého z jazyků, který je používán v LoL (nejlepší je angličtina) a znalost českého jazyka (je spousta programů a webů, které vám pomůžou zkontrolovat sloh i gramatiku). Překladatel musí být aktivní hráč LoL a být po ruce z důvodu komunikace a zadávání práce (Teamspeak 3, ICQ, Jabber nebo Facebook).
 • Jeho hlavní náplní je překlad příběhu nových šampiónů (případně reworknutých) a patch notesů. Pokud bude mít čas, může překládat příběhové texty na Wiki. Předpokládají se 2 dlouhé články měsíčně.
 • Potřebuji tak 2-3 lidi, vstupním testem bude překlad nějakého článku.

Překladatel do slovenštiny

 • Je nutná znalost některého z jazyků, který je používán v LoL (nejlepší je angličtina) a znalost slovenského jazyka (je spousta programů a webů, které vám pomůžou zkontrolovat sloh i gramatiku). Překladatel musí být aktivní hráč LoL a být po ruce z důvodu komunikace a zadávání práce (Teamspeak 3, ICQ, Jabber nebo Facebook).
 • Jeho hlavní náplní je překlad příběhu nových šampiónů (případně reworknutých) a patch notesů. Pokud bude mít čas, může překládat příběhové texty na Wiki. Předpokládají se 2 dlouhé články měsíčně.
 • Potřebuji tak 1-2 lidi, vstupním testem bude překlad nějakého článku.

Grafik

 • Není třeba říkat, že deging webu a logo by potřebovaly zlepšit. Předpokládám znalost nějakého editačního programu (např. Adobe Photoshop) a umění tvořit vlastní desing/obrázky. Komunikace by neměla být až tak častá, ale určitě by měl být k dispozici, když bude třeba.
 • Náplní bude redesing Listů, vytvoření loga a tvorba grafiky.
 • Bude stačit jeden zkušený člověk, vstupním testem bude kresba nějakého obrázku.

Programátor

 • Člověk, který spolupracuje s grafikem. Zde bude nutná znalost, html, php, css a javascriptu. Komunikace by neměla být až tak častá, ale určitě by měl být k dispozici, když bude třeba.
 • Náplní bude tvorba stránek Listů a subdomén.
 • Bude stačit jeden zkušený člověk, vstupním testem bude tvorba krátkého zdrojáku.

Tak, tohle je výčet důležitých a potřebných pozic pro Listy. Jelikož chystám během následujícího měsíce docela velkou expanzi, je možné, že nám začne web i něco vydělávat a že pro tyto pracovníky bude nějaké odměna. Dále tu speciální možnost, jak se zviditelnit či pořádat akce a zábavu pro komunity:

 • Píšeš příběhy nebo básně s tématikou LoL? U nás máš možnost je vydávat a sklízet ovace! Neváhej a napiš nám.
 • Rád kreslíš obrázky nebo tvoříš komiksy? Nebo by jsi to chtěl jen zkusit, zda máš pro to talent? Neváhej a přihlaš se! Jakékoliv dílo ti pomůžeme zviditelnit případně ti poskytnou inspiraci.
 • Skládáš hudbu nebo tvoříš vlastní písničky? Přijď a poskytneme ti prostor k prezentaci i náměty!
 • Nahráváš videa nebo jen děláš sestřihy? Jsi zde správně! Potřebujeme takovéto lidi, kteří nám pomůžou s návody a zaplní náš Youtube kanále.

Listy vládnou návštěvností 2000+ lidí denně, máme spoustu sociálních sítí i herních sítí. Takže nedostatek fanoušků rozhodně nebude. Má-li někdo zájem prezentovat tvorba, ať pošle ukázku. Má-li někdo zájem s tímto začít, ať napíše a my mu pomůžeme a poradíme.

Streamer a komentátor

Hledáme zkušenou dvojici streamera a komentátora, kteří by měli čas a chuť pomoci při pořádání komunitních akcí a jejich rozšiřování k divákům. Jednalo by se hlavně o stream turnajů a pořádání Custom her.

Správce Facebook stránky

Potřebuji až 4 lidi, kteří by se starali o zábavu na naší Facebook stránce. Jejich úkolem by bylo pořádat různé kvízy a soutěže, vkládat videa, obrázky či texty a informovat mě o soukromých zprávách. Zdroje již mám zajištěny, hledám hlavně lidi, co mají spoustu času od 14h do 20h každý den.

Poradce, spoluautor a hráč LoL

Poslední a pro mě důležitou pozici (není snad ani moc důležitá pro Listy) hledám je někdo, kdo by měl zájem prezentovat Listy, rozhodovat o jejich vývoji, směřování, domlouvat spolupráce, starat se o další pracovníky, někdy si zahrát i samotné LoLko a finančně se podělit (jak výdaje, tak přijmi) s Listy. tento člověk by měl být velice aktivní, spolehlivý a chodit s námi na teamspeak. Nejlepší by bylo, kdyby se s ním dalo i fyzicky setkat (okolí Brna). tento člověk s námi bude sdílet radosti i strasti.

Rozvažte, zda chcete pomoci nebo se účastnit na dění česko-slovenské komunity League of Legends. Budete-li mít zájem nebo to jen zkusit, napište mi na e-mail listy.leagueoflegends@gmail.com (kontak je i na stránce O webu). Máte-li dotazy, můžete je psát zde do komentářů nebo do komentářů na Facebooku.

Hodně štěstí všem – Kr.Pa.Jeden Trackback/Ping

 1. Vývoj Listů a Wiki - novinky na Listech    11.05. 2013 / 1383686666:

  […] a změny do Sezóny 4 pohromadě! Odkaz Nábor do Listů a pomoc při tvorbě pro komunitu. Odkaz Informace o Team Builderu – nové funkci pro složení týmu! Odkaz Giveaway přívěšků Baron […]

Zanech odpověď.

Musíš se příhlásit pro vložení komentáře.