Ochrana - Listy LoL
11
09.2013

Ochrana

   Autor: Kr.Pa.

Varování před podvody a krádežemi účtů

Všude po internetu se válí odkazy a dotazníky s RP, skiny či šampióny zdarma. Jenže 99% jsou podvody, které se vám snaží sebrat účty nebo jen si nasbírat přes vás referral účty. Zde je souhrn všeho:

Co můžu získat zdarma

 1. Odběr Youtube kanálu , like Facebook stránky a follow Twitteru League of Legends: Za tyto tři akce dostanete:  skin Riot Girl Tristanu (+ šampióna) – pomocí Facebooku, skin Unchained Alistar (+ šampióna) – pomocí Youtube a skin Dreadknight Garen (+ šampióna) – pomocí Twitteru. Pokud si nejste jisti s oficiálními sociálními sítěmi League od Legends, tak na svých stránkách mají vlevo dole odkazy!
 2. Odměny za konec ranked Sezóny: ty se dostávají za nejvyšší dosažený tier (úroveň) v jakékoliv ranked hře. Odměny jsou vždy vyhlášeny před koncem sezóny. Většinou se rozdávají skiny, ikonky a rámečky.
 3. Při grafickém předělání šampióna někdy Riot games vytvářejí Tradional skin (základní starý skin), který dostanou všichni majitelé tohoto šampióna, jenž jej vlastní před přidáním změny do hry.
 4. Streameři nebo na oficiálních akcí League of Legends rozdávají kódy, které buď zadáte v klientu nebo na stránkách League of Legends/Riotu a ty vám můžou odemknout skin, šampióna, ikonku nebo runu.
 5. Někdy můžete v obchodě koupit kódy nebo je získat při koupi sponzorovaného softwaru/hardwaru – to ale většinou platí pro hráče/zákazníky z USA. Opět je zadáte v klientu nebo na oficiálním webu.
 6. Za vrácení věci (které jste koupili do 90 dnů) v obchodě získáte plnou cenu IP nebo RP. Po předělání šampióna je možnost zažádat o vrácení skinu/šampióna, pokud se vám nelíbí.
 7. Za dohrání Battle trainingu v čerstvě založeném účtu získáte bonus IP a to v hodnotě okolo 475 IP.
 8. Při dosažení 3. levelu účtu získáte 400 RP.
 9. Jednou za 22 hodin při výhře získáte bonus 150 IP – 1st win of the day.
 10. Výjimečně Riot games rozdávají RP, IP, skiny a šampióny za různé akce, kompenzace atd. – tyto věci jsou ale vždy oznámeny dopředu na oficiálním webu!
 11. Za hraní jakýchkoliv her si vyděláváte IP.

Co si můžu koupit za získanou herní měnu

Za hraní her získáváte IP, hodnota se liší dle délky hry, a zda jste vyhráli/prohráli. Za IP si v obchodě koupíte:

 1. Šampióny
 2. Runy
 3. Runové stránky
 4. Přejmenování
 5. Vyjímečně summoner ikony nebo skiny na wardy

Co si můžu koupit za reálné peníze

V klientu v obchodě si můžete koupit pomocí karty nebo mobilu RP. To je druhá měna v League of Legends a za tu si kupujete zajímavější věci, které nijak neovlivňují hru:

 1. Dárky, které můžete poslat přátelům (RP, skiny, šampióny)
 2. Šampióny
 3. Skiny na šampióny
 4. Skiny na wardy
 5. Summoner ikony
 6. Boosty XP a IP
 7. Balíčky různých věcí (skiny, šampióni, chroma balíky atd.)
 8. Runové stránky
 9. Převod na jiný server nebo přejmenování

Nejznámější druhy podvodů

Tyhle věci nikdy nefungují a snaží se vás jen obelhat!

 1. Referral odkazy: Při najetí myší na jakýkoliv odkaz vám prohlížeč zobrazí jeho strukturu, pokud je odkaz zakončen např. ?ref=4c1c94245a9d9 jde o referral registraci a nic nezískáte.
 2. Jakýkoliv program, který musíte stahovat do počítače a přihlašovat se tam přes svůj účet za ziskem něčeho zdarma je podvod a autor se Vám snaží sebrat účet.
 3. Jakýkoliv web, kde se musíte přihlašovat pro zisk něčeho zdarma je opět podvod. Opět snaha sebrat účet.
 4. Klikání na odkazy může být taky nebezpečné. Pokud nemáte zařízení chráněno firewallem či antivirovým programem hrozí, že můžete být napadeni virem nebo malwarem. Zde můžete ztratit více než jen účet! Neklikat na neznámé odkazy!
 5. Nikdy neposílejte své přihlašovací údaje a heslo! Pracovníci Riotu jej po vás nikdy nebudou požadovat! To je vždy pokus o krádež účtu.

Nezapomeňte! Oficiální stránky Riot Games a League of Legends končí vždy tímto textem:

 • leagueoflegends.com
 • riotgames.com
 • lolesports.com

Možné podvody

Tyto věci jsou oficiálně Riotem zakázané (hrozí vám až doživotní ban na účet) i když se nemusí vždy jednat o podvod. Mějte se na pozoru!

 1. Prodej, koupě nebo výměna účtu: je Riotem zakázána, nezle věřit jak kupujícímu/prodejci ani webu/službě, která obchod zprostředkovává. [ToU III. D.]
 2. ELO boosting: je Riotem zakázán, boosterovi nelze věřit a samotné přihlašování na cizí účet je zakázáno. [ToU III.C.]
 3. Prodej předmětů League of Legends: Riot má své oficiální prodejce, kteří jsou důvěryhodní. Pokud už něco kupujete, ověřte si na Googlu nebo např. na Heuréce tento obchod, přečtěte si recenze a hodnocení, ať zbytečně nepřijdete o peníze.
 4. Čistě sdílecí soutěže na Facebooku: Pomocí sdílení není možné určit vítěze soutěže, samotný Facebook to zakazuje.

 

Pokud zde najdete chybu, chcete něco doplnit nebo se zeptat, napište mi na e-mail v kontaktu na stránce O webu.