fahy hgh
03
05.2014

Tribunál

   Autor: Kr.Pa.

Pokud narazíš na nějakého soupeře, který se chová opravdu nevhodně, můžeš jej za jeho prohřešky nahlásit. Uživatelé, na které se nashromáždí větší počet stížností, skončí před Tribunálem. Tribunál je porota složená z vyvolávačů, která posuzuje hlášení o nevhodném chování a trestá uživatele, již se prohřeší proti Kodexu. Po přihlášení a odsouhlaseni summoner kodexu dostanete do ruky reportovaného hráče. Pak je na vašem úsudku, zda hráče potrestáte, přeskočíte nebo jej nepotrestáte. V rozhodováni vám pomáhá chat ze hry, jeho smrti/zabití a asisty, koupené předměty atd. Po minutě můžete vybrat a pokračovat na dalšího hráče. Nemůže se stát, že budete soudit samy sebe. Cílem tohoto uspořádání je zajistit, aby hráčům nic nekazilo zábavu a prožitek z bojů na Polích spravedlnosti.

  • Po dosažení 20. úrovně budeš moci posuzovat případy předložené před Tribunál.
  • Prostuduj si důkazy a zapoj se do hlasování, zda má být danému hráči udělen zákaz vstupu do hry, nebo jestli si zaslouží milost.
  • Prohlédni si statistiky a výsledky jednotlivých případů.

Tribunál

  1. Co je to systém Tribunálu?

    Systém Tribunálu umožňuje komunitě League of Legends regulovat chování vlastních členů a rozhodovat o tom, zda jsou jejich činy v souladu s Vyvolávačovým kodexem.

  2. Jak systém Tribunálu funguje?

    Tribunál vyhledává hráče, kteří se často vyskytují v hlášeních od komunity, a shromažďuje podklady pro projednávání jednotlivých případů. Ty jsou následně předloženy náhodně vybraným členům komunity zapojeným do systému Tribunálu. Ti si materiály prostudují a vyřknou svůj ortel – buď udělí milost, nebo trest. Tato informace následně pomůže oddělení herní podpory rozhodnout o tom, kdo si zaslouží jaké potrestání.

  3. Jaká je minimální potřebná úroveň pro účast v rozhodování Tribunálu?

    Vyvolávači, kteří se chtějí účastnit jednání Tribunálu, musí být alespoň na 20. úrovni a nesmí jim být momentálně od Tribunálu udělen žádný trest.

  4. Jaké informace k případům Tribunálu mají hodnotitelé k dispozici?

    Důkazy u všech případů spravovaných Tribunálem obsahují následující informace: důvody hlášení včetně komentářů, záznam herního chatu, hráčovy statistiky a inventář, datum, čas, jméno mapy a režim.

    U případů není nikdy uvedeno jméno vyvolávače ani žádné jiné osobní informace.

  5. Jak moc je tento systém automatizovaný?

    Některé méně výrazné tresty vykonává Tribunál automaticky, například rozesílání varovných e-mailů. Všechny závažnější případy však kontrolují a řeší přímo pracovníci herní podpory.

  6. Jak Tribunál vybírá jednotlivé případy?

    Tribunál vyhledává hráče, kteří soustavně kazí herní prožitek ostatním.

  7. Proč Riot nezveřejní seznam pravidel, za co může být udělen zákaz vstupu do hry?

    Myslíme, že je lepší, když si komunita sama může určit, co pro ni je přijatelné chování a co ne. Definování pravidel ze strany Riot Games by bylo zbytečným zásahem do chodu komunity.

  8. Kolik hlášení do Tribunálu vkládáte?

    Aby se hráč dostal před Tribunál, musí se na jeho konto nasbírat poměrně velké množství hlášení. Pokud se ti tedy nějaký zápas příliš nepovedl a někdo tě nahlásil, nemáš se vůbec čeho bát. To k poslání před Tribunál nestačí.

    Tribunál bere v potaz spolehlivost člověka, který hlášení vytvořil. Pokud patříš mezi pozitivní členy komunity League of Legends a posíláš hlášení, jen když to je opravdu nezbytné, budou tvé příspěvky brány Tribunálem v potaz s mnohem větší váhou než v případě hráče, který rozdává falešná obvinění na všechny strany.

    V zásadě platí, že kdo dodržuje Vyvolávačův kodex a projevuje ostatním hráčům náležitý respekt, ten by se před Tribunálem neměl nikdy ocitnout.

  9. Když budu hrát často, zvyšuje se tak pravděpodobnost, že se dostanu před Tribunál?

    Tribunál bere v potaz, kolik zápasů máš odehráno. Máš-li za sebou tisíce her a bylo na tvou adresu odesláno deset hlášení, bude na tebe nahlíženo jinak než na hráče, který po stovce utkání figuruje ve stovce stížností. Pokud se však ukáže, že se v poslední době ze všech sil snažíš hru ostatním znepříjemnit, nebude počet tebou odehraných zápasů Tribunál vůbec zajímat.

  10. Mohou se hráči dočkat určité shovívavosti?

    Tribunál se chová k platícím i neplatícím členům naprosto stejně.

  11. Mohu dostat zákaz za to, že se mi ve hře nedařilo?

    Hráči nejsou Tribunálem trestáni za to, že nehrají na maximum. Trest přichází ve chvíli, kdy někdo soustavně kazí prožitek ze hry ostatním.

    Dle nashromážděných údajů jsou účastníci Tribunálu při vynášení svých verdiktů velice prozíraví a přesní. Pokud tě tedy někdo nahlásí kvůli špatnému výkonu, ale tvé chování přitom bylo naprosto v pořádku, nemáš se čeho obávat.

    Obecně vzato, každý má plné právo hrát tak, jak sám uzná za vhodné, a zkoušet nové strategie; to ovšem nikoho neopravňuje k urážlivému či hrubému chování k ostatním.

  12. Mohu dostat zákaz za to, že hraju za neoblíbeného šampiona?

    Ne, Tribunál hru za neoblíbené šampiony nijak netrestá. Můžeš hrát za libovolného šampiona, výběr je jen na tobě. Podstatné je, aby si ze hry mohli všichni odnést něco pozitivního.

  13. Ze závažných důvodů mi nezbylo než odejít ze zápasu. Zakáže mi kvůli tomu Tribunál přístup do hry?

    Někdo tě sice možná Tribunálu nahlásí, neaktivitu a odchody ze hry však spravuje jiný systém – LeaverBuster.

  14. Počítá se přeskakování případů do celkového limitu?

    Ano, ale v budoucnu se to možná změní. Současný limit je 5 případů.

  15. Hru jsem opustil/a dřív, než jsem stihl/a odeslat hlášení. Mohu to ještě napravit?

    Hráče lze nahlásit pouze na obrazovce po skončení zápasu.

  16. Proč se udílejí tresty za urážky, když lze hráče umlčet či použít filtr slov?

    Hráči musí mít možnost užít si v klidu zápas i bez takových pomůcek, jako je tlačítko pro umlčení či filtr slov. Když někdo někoho uráží a donutí ho tak použít tlačítko pro umlčení, už mu prožitek ze hry zkazil.

  17. Co mám dělat, když je záznam chatu v jazyce, kterému nerozumím?

    Přeskoč na další případ.

  18. Co znamená „Jednání Tribunálu bylo přerušeno“?

    „Jednání Tribunálu bylo přerušeno“ znamená, že momentálně nejsou k dispozici žádná hlášení, o nichž by bylo třeba rozhodnout. To ale neznamená, že by se všichni hráči League of Legends chovali vzorně! Zpracování případů však Tribunálu nějaký čas trvá.

  19. Co je to Přehled spravedlnosti?

    Přehled spravedlnosti je souhrnné hlášení pro členy Tribunálu, kteří rozhodovali o konkrétním případu. Na kartě je uvedena celková přesnost hodnocení a účinnost hlasování.

  20. Co je to Hodnocení spravedlnosti?

    Hodnocení spravedlnosti je relativní úroveň schopností jednotlivých členů Tribunálu. Odvíjí se od celkového počtu hlasů a jejich přesnosti. Za nepřerušené série správných rozhodnutí dostávají hráči ke svému hodnocení speciální bonusy.